Protherm LYNX Kombi Servisi

PROTHERM LYNX

Garantili hizmet kalitemiz Protherm klima ve kombi servisi ile sizlere hizmet vermektedir. Her marka, model Protherm kombi ve klima servisi uzaman kadromuz ile sizlere daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet sunmaktayız. 7/24 acil servis teknisyenlerimiz. Küçükçekmece Protherm kombi servisi, Avcılar Protherm kombi servisi, Esenyurt Protherm kombi servisi, Beylikdüzü Protherm kombi servisi, Büyükçekmece Protherm kombi servisi, ekipleri olarak siz değerli tüketicilerimizin hizmetindeyiz.

PROTHERM LYNX F0 Arızası

►►Bir yukarıdaki F7 arızası belirttiğimiz gibi 2 arızanın oluşmasında görülür. F0 arıza kodu ise sadece sistem su basıncının düşük olduğunda ekrana gelir. Yukardaki gibi basınç saatini 1,5 bar ayarında bırakınız.

PROTHERM LYNX F1 Arızası

►►Cihaz ateşleme problemidir. Bu arızamızın da 2 belirtisi vardır. Kullanıcının müdahalesi olabilen birinci arıza sebebi ateşleme sırasında kombiniz çakmak sesi veriyor alev oluşmuyor ise yapmanız gereken bina giriş ve cihazın girişinde olan küresel vanaların boru ile aynı hizada olduğuna emin olunuz. Vanalarımız açık ise gaz valfi arızalanmış olabilir. İkinci F1 arıza kodualındığında cihazın aşırı, yüksek derecede ısınmasından dolayı güvenlik termostatı atmış olabilir. Veya elektrik şebeke voltajı düşük geliyordur.

PROTHERM LYNX F2 Arıza Kodu

►►Kalorifer ısı sensörü arızası. Yapabileceğiniz bir şey yoktur teknik servisin sensörünüzü değişmesi gerekmektedir

PROTHERM LYNX F3 Arızası

►►Güvenlik emniyet termostatı arızasıdır. Bu arıza kullanıcı hataları ile sık görülüyor. Örneğin kışın 1-2 peteğin açılması diğer peteklerin kapatılması ile cihazın yüksek derecede yakılması ile F3 arızası ile karşılaşılır. Cihaz ısınan suyu sadece 1 veya 2 petek de soğutmadığı için aşırı ısınma gerçekleşir ve emniyet görevi yapan termostat kontağı keser. Yine arızanın oluşması sıcak su talebi veya kalorifer talebi oluştuğunda sensörlerin doğru ısı değerini ölçememesi ile aşırı ısınma olur ve termostat kontağı keser. Bir diğer seçenek ise kalorifer sisteminde olan suyun aşırı kirlenmesi, çamurlaşması ile dönüş hattında bulunan filtrenin tıkanması sonucunda aşırı ısınma emniyet termostatı arızalanır. Kullanıcı bu arızanın giderilmesi ve termostatın değişmesi için servis çağırmalıdır.

PROTHERM LYNX F5 Arızası

►►Dış hava sensörü arıza koduru. Dış hava kontrol sistemi bulunan cihazlarda oluşur. Cihazın dış hava derecesini ölçememesi ile ekrana F5 arıza kodu yansıtır. Eğer binanızda dış hava sensörü yok ise cihazın elektronik hafızasını karıştırması durumunda ayarların bozulması ile görülmektedir. Bu durum da teknik servis ile görüşerek teknik destek alabilir cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Lynx modeli protherm kombilerde bu hata hava akışı ile ilgili olan prosestat, fan motoru arızasıdır. Bu konuda daha detaylı bilgi için protherm f05 arızası konusunda geniş bilgiye ulaşabilirsiniz